• کرج،خ مطهری،خ پیروزی،جنب بلوار مولانا

  • info@aradsanatkian.com

    ایمیل درخواست ها

تماس با ما

09126940988|09353830859


مزایای استفاده از آسانسور صنعتی و آسانسور هیدرولیک

مزایای استفاده از آسانسور هیدرولیک⭐️آسانسور هیدرولیک صنعتی⭐️قیمت آسانسور هیدرولیکی

در این مقاله قصد داریم در مورد مزایای استفاه از آسانسور صنعتی و آسانسور هیدرولیک صحبت کنیم که بهتر بتونید انتخاب کنید.آسانسور صنعتی در حقیقت، طراحی اصولی تر و اساسی تری دارد تا بتواند بیش از انواع بالابر، سودمند باشد. آسانسورهای صنعتی را در کارخانه ها، انبارها، صنایع کوچک و بزرگ مشاهده کرده‌اید. از این آسانسور برای حمل و نقل لوازم و وسایل مختلف و برخی دستگاه ها استفاده می شود. ظرفیت بالابری آسانسورهای صنعتی به گونه‌ای است که سنگین ترین دستگاه هم قابل انتقال با آن می باشند. قطعا انواع آسانسور صنعتی را در اطرافتان دیده اید. با استفاده از این آسانسورها، مشتریان قادر به دسترسی، نظارت و سرویس دهی به فرآیندهای اصلی و کلیدی در کارخانه ها، رستوران‌ها و یا برج ها هستند.برای اطلاع از قیمت آسانسور هیدرولیکی میتونید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

کاربردهای آسانسور صنعتی

آسانسور صنعتی بر اساس کاربرد به 7 دسته اصلی تقسیم می شوند که عبارتند از آسانسور های مناسب برای:

1- صنایع سد سازی

2- صنایع معدنی

3- صنایع نیروگاهی

4- صنایع پتروشیمی و پالایشگاه

5- صنایع دریایی

6- صنایع فولاد، مس ، آلومنیوم و روی

7- کارخانجات مختلف تولیدی و صنعتی

آسانسور هیدرولیک صنعتی 

آسانسور هیدرولیک صنعتی  از نوع کابین دار با امنیت زیادی در اختیار مشتریان و مصرف کنندگان قرار می گیرد. این آسانسورها از نظر مدل و شکل طراحی مانند مدل های معمولی هستند و به شکل تمام کابین مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع چنین آسانسورهایی برای مصارف صنعتی کاربرد قابل توجهی دارند. در کارکرد این نوع آسانسورها، استفاده از شلنگ های قابل انعطاف اهمیت بسیار زیادی دارد. چون شرایط برای راندمان بیشتر و اصطکاک کمتر را مهیا می کند.

آسانسور هیدرولیکی صنعتی متکی بر نیروی هیدرولیک است. این نوع آسانسورها از تنوع لازم برخوردار هستند و حرکت خود را از حرکت سیال پرفشار در لوله ها به دست می آورند. زمانی که روغن تحت فشار در لوله ها استفاده می شود، قدرت لازم برای انتقال و حرکت آسانسور صنعتی هیدرولیک را فراهم می کند. با توجه به توضیحاتی که گفته شد این نوع آسانسور از طراحی بسیار ساده ای برخوردار است و در کل نیروی خود را از اجزای محرک کمتری به دست می آورد.برای اطلاع از قیمت آسانسور هیدرولیک میتونید با کارشناسان آراد صنعت کیان البرز تماس بگیرید.

موارد مهم در استفاده از آسانسور صنعتی

از جمله نکات مهم در صنعت آسانسور که با به آن توجه ویژه داشت این است که ساختمان‌ها، کارخانه‌ها و ماشین آلات صنعتی باید به طور منظم سرویس دهی شوند تا از عملکرد مناسب آن‌ها اطمینان حاصل شود. همچنین اندازه گیری،بازرسی و تعمیر قطعات آن‌ها باید پیگیری شود. با آسانسورهای صنعتی می‌توانید دسترسی ایمن داشته باشید، در واقع یک آسانسور صنعتی باید شامل حمل و نقل ایمن و راحت افراد و اشیاء باشد.

علاوه بر این آسانسورهای صنعتی بعد از نصب باید شامل ارائه سرویس و خدمات باشند. آسانسورهای صنعتی با استحکام و مقاوم در برابر آب و هوا می‌توانند بارهای سنگین را به سرعت و کارآمد در ارتفاعات بالا هم تحمل کنند. اگرچه آسانسور صنعتی یکی از ایمن ترین روش های حمل و نقل در محیط های صنعتی و کارخانه ها است اما پیروی از دستورالعمل های ساده می تواند ایمنی حمل وسایل و دستگاه ها را بیشتر کند.

اگر قرار است افراد به همراه دستگاه ها یا وسایل داخل آسانسور شوند باید بدانند که در مواقع بحرانی یا اتفاق حادثه‌ای، چگونه عمل کنند. همچنین نحوه به حرکت درآوردن یا متوقف کردن آسانسور صنعتی با ریموت کنترل یا دکمه های موجود در پانل کنترل آسانسور بسیار اهمیت دارد. گاهی لازم است آسانسور صنعتی متناسب با ارتفاع مورد نظر به صورت سفارشی سازی توسط شرکت آراد صنعت کیان البرز طراحی و ساخته شود.

این آسانسورها برای برج ‌های مرتفع یا کاربردهای صنعتی نظیر پالایشگاه، پروژه ‌های نیروگاهی، کارخانه های تولید قطعات فلزی، فولاد و غیره نیز مورد استفاده قرار می گیرند. از مهم ترین عملکرد و ویژگی های موثر در استفاده از آسانسورهای صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از آسانسور صنعتی  در مهندسی عمران

ساختار اصلی آسانسور صنعتی، از لوله های مستطیلی شکل با مقاومت بالا تشکیل شده است که دارای استحکام بالا، ظرفیت حمل بالا، بلند کردن پایدار اجسام، نصب و نگهداری ساده و راحت هستند. آسانسور صنعتی از ریل های راهنما استفاده می کنند تا سکو آسانسور در بین مسیرها روان کار کند. آن ها بیشتر برای حمل کالا بین کف ساختمان و انبارها استفاده می شوند.

ارتفاع بلند کردن آن ها، از 1 تا 20 متر است. آسانسورهای صنعتی، نیازی به نصب سکوی بار یا قاب فولادی ندارند. می توان اجسام را مستقیماً از زمین بلند و بارگیری کرد. لیفتراک های هیدرولیک دستی می توانند عملیات بارگیری و تخلیه را به راحتی و روان انجام دهند. سیستم تعادل طراحی شده و منحصر به فرد در این گونه از اسانسورها، یک فرآیند تخصصی و کارآمد را تضمین می کند. سیستم هیدرولیک آسانسور صنعتی، مجهز به نوعی ریل ضد سقوط است که برای حمل کارآمد و پایدار اجسام مناسب است.

حمل و نقل افراد و اجسام توسط آسانسور صنعتی

برخورداری از ظرفیت بار با وزن 30 تن، کنترل چند نقطه ای برای دستیابی به استفاده ایمن میزان خرابی پایین تر: سیستم هیدرولیک پیشرفته و روش کنترل مناسب در این گونه از اسانسورها موجب شده میزان خرابی عملکرد آسانسور را کاهش دهد. مصرف برق کم: هنگامی که آسانسور صنعتی پایین می آید، فشار وارده ناشی از وزن خود دستگاه، باعث صرفه جویی در انرژی می شود. شیر دستی اضطراری: در صورت قطع برق می توان دستگاه را به نزدیکترین طبقه پایین هدایت کرد تا درب باز شود. محافظت از مخزن روغن: هنگامی که دمای روغن در مخزن روغن از مقدار تنظیم شده و استاندارد بیشتر شود، دستگاه محافظت از دمای روغن، سیگنالی برای متوقف کردن استفاده از آسانسور ایجاد می کند.

آسانسور هیدرولیک

آسانسورهایی که با نیروی فشار روغن کار می کنند به آسانسور های هیدرولیک معروف اند. در این آسانسورها جک و پاوریونیت تامین کننده ی نیروی محرکه می باشند. ساده ترین شکل این آسانسورها تنها شامل یک سیلندر و پیستون می باشد که به طور مستقیم به زیر کابین متصل شده اند. با چرخیدن موتور، تلمبه ، روغن را از مخزن به سیلندر پمپاژ کرده و با پر شدن ظرفیت سیلندر، روغن با فشار ،کابین و پیستون را به طرف بالا به حرکت در می آورد.

همچنین برای پایین آمدن کابین، سیستم کنترل به دریچه فرمان و علامت می دهد که باز شود و سنگيني کابين موجب فشار آوردن پیستون به سیلندر می شود سپس روغن از دریچه به مخزن باز می گردد و در زمان توقف سیستم کنترل دستور بسته شدن دریچه را صادر می کند.

ویژگی های آسانسور هیدرولیک

آسانسورهای هیدرولیک به طور معمول در ظرفیت های بالا و همچنین طول مسیر پایین مورد استفاده قرار می گیرند. موتورخانه ی آسانسورهای هیدرولیک برای جلوگیری از بالا رفتن دمای روغن بایستی به سیستم تهویه و همچنین پوشش عایق (برای نگهداری جریان روغن در صورت نشت ) مجهز باشند. سیستم آسانسورهای هیدرولیک به دو دسته ی مستقیم و غیرمستقیم تقسیم می شود.

نکته بسیار مهم :یکی از مزیت های بسیار عالی آسانسور هیدرولیک نسبت به آسانسور های کششی این است که برای ظرفیت تعداد نفر یکسان در هر دو نوع آسانسور کششی و هیدرولیک،ابعاد چاه انواع آسانسور هیدرولیکی ۱۵درصد کمترمی شود و همچنین اندازه کابین این آسانسور میتواند ۱۵ درصدبزرگتر از کابین آسانسور کششی باشد. بنابراین آسانسور هیدرولیکی برتری های بسیار چشم گیری نسبت به آسانسور کششی دارد در ادامه نظر شما را به آسانسور های هیدرولیکی جلب می نمایم.

مزایای آسانسور هیدرولیک

مهم ترین نکته ای که در آسانسور هیدرولیک چیست باید بدانید این است که در این نوع آسانسور نیازی به چاه آسانسور نمی باشد و می توان این آسانسور را در نمای ساختمان به صورت پانارومیک یا شیشه ای نصب کرد. خرابی کمتر وحرکت نرم و بی صدای آسانسور هیدرولیکی نسبت به آسانسور کششی. علت بی صدا بودن انواع آسانسور هیدرولیکی به این علت است که موتور فقط در حالت رفت کابین به سمت بالا روشن است و کار می کند و در هنگام پایین آمدن کابین موتور کاملا خاموش است.

حذف موتورخانه در بالای ساختمان و کاهش هزینه ساخت این اتاق و فشاری که بر سازه ساختمان است کمتر می شود در آسانسور هیدرولیک ۴۰ درصد مصرف آهن کشی کمتری نسبت به آسانسور کششی داریم و این یعنی هزینه کمتر برای کارفرما در یک پروژه بزرگ. امکان افزایش یک طبقه به آسانسور (پشت بام) مناسب برای ساختمان هایی که روف گاردن یا هر نوع پشت بامی که از آن استفاده می شود.

کاهش هزینه ساخت چاهک آسانسور

افزایش ظرفیت کابین تا ۱۵ درصد نسبت به آسانسور کششی ایمنی بالا و طول عمر مفید بیشتر در محیط مرطوب در مکان های رطوبتی ایران مانند شمال و جنوب ، آسانسور های هیدرولیکی بسیار ایده آل اند. مناسب برای اجرا در ساختمان های قدیمی و تاریخی مانند موزه ها و … در ساختمان های قدیمی از سازه های خود ایستا، برای نصب انواع آسانسور هیدرولیکی استفاده می کنند. 

سهولت و سرعت عمل در عملیات نجات اضطراری در آسانسور هیدرولیک

به دلیل نبود موتور در موتورخانه و نیاز نبودن برای رسیدن به طبقه آخر و اینکه هیچ نیازی نیست تا فک ترمز را رها کنید و بعد سیم بکسل ها را تا جایی که نشان گذاری شده است برسانید و به این نکته دقت کنید که اگر چنانچه سیم بکسل ها نشانه گذاری نشده باشند شما به هیچ عنوان توانایی رساندن کابین به سر طبقه را نخواهید داشت، اما در آسانسور هیدرولیک حتی اگر برق برود با تخلیه روغن و پایین آمدن جک آسانسور خودش به پایین ترین طبقه یعنی همکف می رسد.

ایمنی در زمان وقوع زلزله در آسانسور هیدرولیکی

به دلیل اینکه در انواع آسانسور هیدرولیک هیچ گونه وزنه و سیم بکسلی به کار نرفته است و زمان وقوع زلزله و تکان های شدید، احتمال سقوط کابین و یا افتادن وزنه ها روی کابین به هیچ عنوان وجود ندارد؛ بنابراین شما با انتخاب آسانسور هیدرولیک به جای آسانسور کششی (موتورخانه ای) سلامت جان ساکنین را در هنگام وقوع زلزله در آسانسور های هیدرولیکی تضمین کرده اید.

سهولت و سرعت عمل در عملیات نجات اضطراری

به دلیل اینکه موتورخانه ای در این آسانسور وجود ندارد برای نجات افراد درون آسانسور نیازی به رفتن به بالاترین طبقه نیست و سرعت عمل بیشتری دارید.

استفاده از فضای مؤثر ساختمان برای موتورخانه

به این خاطر که رابط بین جک و پاوریونیت فقط یک شلنگ پلاستیکی می باشد به همین خاطر شما می توانید موتور را در پایین ترین طبقه و در جاییکه به اصطلاح پرتی ساختمان است جایگذاری کنید. به ازای هر ۱۰ متر شلنگ ۱ بار افت فشار خواهید داشت پس دقت کنید که موتور را به لحاظ قدرت باید درست انتخاب کنید.

ضریب ایمنی بالا در آسانسور هیدرولیک

چاه آسانسور می تواند بدون سقف باشد (از لحاظ معماری دارای اهمیت است) فضای کمتری را اشغال می کنند. (به دلیل حذف شدن قاب وزنه کابین بزرگتری قابل طراحی است) از نیروی جاذبه ی زمین برای پایین آمدن آسانسور استفاده می شود ، در نتیجه مصرف انرژی نزدیک به صفر می شود و سرعت آسانسور در حین پایین آمدن افزایش می یابد.می توان از شیشه در سه وجه کابین آسانسور(به دلیل حذف قاب وزنه تعادل) استفاده کرد.از سه جهت کابین می توان درب تعبیه نمود.

آراد صنعت کیان البرز تولید کننده انواع مدل آسانسور شیشه ای،بالابر هیدرولیک،آسانسور پانوراما و پله برقی با بهترین متریال در سراسر کشور می باشد.