• کرج،خ مطهری،خ پیروزی،جنب بلوار مولانا

  • info@aradsanatkian.com

    ایمیل درخواست ها

تماس با ما

09126940988|09353830859


مزایای استفاده از آسانسور هیدرولیکی

مزایای استفاده از آسانسور هیدرولیکی⭐️قیمت آسانسور هیدرولیکی

آسانسور هیدرولیکی نخستین بار در تاریخ جهان در اواخر دهه 70 قرن نوزدهم یعنی دهه 1870 بود که به جهان معرفی شدند. آنها تا آن زمان مشاهده می کردند که آسانسور ها به واسطه طناب هایی که در خارج اتاقک حمل نفر آن قرار دارد بالا و پایین می روند، ولی در آن زمان بود که همه دیدند که در آسانسور هیدرولیکی پیستون های کوچکی جایگزین این طناب های بلند شده اند.

نحوی کارکرد آسانسور هیدرولیکی

عملکرد آسانسور هیدرولیکی در حقیقت به دلیل حرکتی است که پیستون آن در داخل یک سیلندر انجام می دهد. با حرکت این پیستون در فضای داخلی سیلندر مورد نظر است که فشار لازم برای حرکت موتور حاصل شده و از داخل فضای سیلندر به بیرون پمپاژ می گردد. مزیت بزرگ سیستم هیدرولیکی و همین طور آسانسور هیدرولیکی که بر اساس قوانین پاسکال عمل می نمایند، به صرفه بودن و مقرون بودن از نظر اقتصادی می باشد، زیرا از این طریق می توان با کمترین میزان مصرف انرژی به بالاترین میزان بهره وری از انرژی حاصل دست یافت.

علت محدودیت ارتفاع داشتن آسانسور هیدرولیکی چیست؟

آسانسور هیدرولیک به علت داشتن نوع خاصی از عملکرد مکانیکی خود، می تواند سرعت انتقالی تا به میزان 0.6 ثانیه در هر متر را برای جابه جایی زمان مصرف نماید. به زبان ساده هر متر را در مدت 0.6 ثانیه طی می نمایند،به همین دلیل نسبت به سایر انواع دیگر آسانسور ها دارای میزان سرعت بسیار پایینی می باشد، این علت را باید بزرگ ترین دلیلی نامید که کارشناسان برای ساختمان های بالاتر از پنج طبقه آسانسور هیدرولیکی را توصیه نمی نماید.

دلیل دیگر عدم استفاده از آسانسور هیدرولیکی را باید نیاز به مصرف انرژی بسیار زیاد برای طی کردن فاصله های بیشتر نامید، زیرا به علت این که نیروی لازم در آسانسور هیدرولیکی بر اساس قوانین پاسکال یا همان فشار مایع می باشد، این روش قادر به تولید میزان انرژی بیشتر در فضای محدود نمی باشد، به همین علت از این نوع آسانسور در ساختمان های بلند مرتبه استفاده نمی شود.برای اطلاع از قیمت آسانسور هیدرولیکی میتونید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دلیل استفاده از آسانسور هیدرولیکی در ساختمان های کمتر از 5 طبقه

حال که با آسانسور هیدرولیکی آشنا و نوع عملکرد آن را متوجه شدید، احتمالا با این سئوال در ذهن خود مواجه شده اید که اصلا چرا باید از اسانسور هیدرولیکی استفاده کرد در حالی که نمی تواند در ساختمان های مرتفع به خوبی عمل نماید.

برای پاسخ به این مورد مهم لازم است عنوان شود که درست است که آسانسور هیدرولیکی دارای نقاط ضعف فوق می باشند، ولی باید بدانید که آسانسور های مورد نظر، نسبت به آسانسور های کششی در صورتی که قرار باشد تعداد نفرات یکسانی را جابجا نمایند، نیاز به حفر چاه کوتاه تری را خواهند داشت، از سوی دیگر، فضای داخلی اتاقک آسانسور هیدرولیکی نسبت به کششی می تواند تا 15 درصد بزرگ تر نیز می باشد، مشاهده می شود که به دلایل فوق الذکر، بهتر است برای ساختمان های کمتر از پنج طبقه که زمان رسیدن به حد نهایی آن (طبقه پنجم) چندان زمان چشمگیری را تلف نمی نماید.

استفاده از اسانسور های هیدرولیکی معقولانه می تواند توصیف شود. از سوی دیگر، جنبه به صرفه بودن اقتصادی این نوع از آسانسور نیز آیتمی نیست که شما به راحتی قادر باشید چشم بر روی آن ببندید.

مزایای آسانسور های هیدرولیکی

- بزرگ ترین مزیت آسانسور هیدرولیکی نمای زیبا و شیک آن است. می توان به عنوان نمای پانارومیکی از این آسانسور ها استفاده نمود. دلیل این امر، عدم استفاده از چاه آسانسور برای این نوع از آسانسور ها است که به طراح اجازه می دهد تا حتی بتوان در نمای بیرونی ساختمان از آن برای تزیین و زیبایی بیشتر نیز بهره گرفت.

- دلیل مهم دیگر استفاده از آسانسور هیدرولیکی حرکت نرم و بدون لغزش ان است. البته مزیت دیگری که می تواند در این مقوله جای گیرد، بی سر و صدا بودن این نوع از آسانسور ها نیز به شمار می رود.

- یکی از مهم ترین مزایای این نوع از آسانسور ها را باید عملکرد موتور آن ها به صورتی یک طرفه نامید که باعث کاهش در مصرف انرژی در این سیستم خواهد شد.

قیمت آسانسور هیدرولیکی

قیمت روز آسانسور هیدرولیکی بر اساس نوع کارکرد و کارآیی آنها و همچنین با توجه به پروژه‌ نصب و راه‌اندازی متفاوت است. این آسانسور بوسیله یک پمپ الکتریکی که مایع هیدرولیک را بر یک جک منتقل می‌کند و توسط پیستون در پایه حرکت می‌کند راه‌اندازی می‌شود.برای اطلاع از دقیق قیمت آسانسور هیدرولیکی میتونید با کارشناسان آراد صنعت کیان البرز تماس بگیرید.

عملکرد موتور یک طرفه در آسانسور هیدرولیکی

حال حتما پیش خود می پرسید که عملکرد موتور یک طرفه یعنی چه؟ موتور در سیستم های هیدرولیکی تنها در قسمت بالا رفتن است که روشن شده و کار می کند، در هنگام پایین آمدن عملکرد به صورتی خواهد بود که نیازی به روشن شدن موتور وجود ندارد.

عدم نیاز به موتور خانه در بالای ساختمان برای آسانسور هیدرولیکی

مزیت بزرگ دیگری که آسانسور هیدرولیکی برای شما به ارمغان می آورد، عدم نیاز به ساخت موتور خانه در قسمت بالای ساختمان می باشد، این عامل می تواند هم هزینه ساخت اتاقک بالایی را برای شما از میان برداشته و هم این که بار اضافی بر روی طبقه فوقانی و کل ساختمان را تا به میزان بسیار زیادی کاهش خواهد داد. یکی دیگر از مزایای اقتصادی آسانسور های هیدرولیکی، استفاده از میزان آهن کمتر در ساختار این سازه می باشد. این میزان مصرف آهن تا به میزان 40 درصد نسبت به مدل آسانسور کششی کمتر خواهد بود، خود این عدد می تواند به شما نشان دهد که چه میزان از هزینه خرید آهن برای شما صرفه جویی خواهد نمود.

استفاده از آسانسور هیدرولیکی در مناطق مرطوب و شرجی

یکی دیگر از مزایای آسانسور های هیدرولیکی استفاده از این آسانسور ها در مناطق مرطوب و شرجی می باشد، زیرا عمر مفید این مدل از اسانسور به دلیل عدم استفاده از چاه آسانسور در مناطق مرطوب به مراتب بیشتر از مدل کششی خواهد بود. استفاده از این آسانسور ها به دلایل فوق برای مناطق شمالی و حتی جنوب کشور که از میزان رطوبت بالایی رنج می برند. برای ساختمان های قدیمی به خصوص تاریخی بسیار مناسب می باشند، زیرا نیازی به تخریب داخلی قسمتی از ساختمان برای فضا سازی آسانسور وجود ندارد، بلکه می توان آن ها را در نمای بیرونی احداث نمود. از جمله مزایای جانبی دیگری که می توان برای این مدل از اسانسور ها نام برد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آسانسور هیدرولیکی برای جابجایی حمل بار با وزن زیاد

این نوع از اسانسور ها برای حمل بار و جابجای میزان وزن زیاد بسیار ایده آل می باشند، برای استفاده از این آسانسورها به عنوان آسانسور های حمل بار، می توان این مدل از آسانسور را توصیه کرد. استفاده از این نوع از آسانسور هیدرولیکی برای انجام عملیات های نجات بسیار مناسب تر از نوع کششی آن ها خواهد بود.

قابلیت پایین آوردن آسانسور هیدرولیکی در هنگام قطعی برق

از دیگر مزایای بسیار مهم آسانسور های هیدرولیکی قابلیت پایین آوردن آن در هنگام قطعی برق است، زیرا این نوع از آسانسور برای پایین آمدن نیازی به کار کردن موتور ندارند. به همین علت عملیات پایین آوردن آن ها در زمان قطعی برق بسیار آسان تر خواهد بود.

امنیت آسانسور هیدرولیکی در زمان زلزله

یکی دیگر از مزایای بسیار بزرگ آسانسور هیدرولیکی امنیت این آسانسور ها در هنگام وقوع زمین لرزه می باشد، این مدل از آسانسور ها به هیچ عنوان امکان سقوط کابین در آن ها وجود ندارد.

مزیت دیگر جانبی آسانسور های هیدرولیکی نیاز به فضای بسیار اندک برای موتور خانه آن است، شما حتی در یک فضای کوچک در قسمت های پایینی ساختمان می توانید با انتخاب یک موتور با قدرت مناسب با فضای ساختمان خود به راحتی و بدون نیاز به ایجاد اتاقک موتور خانه آسانسور خود را نصب نمایید.

بهتر است برای نکته آخری که عنوان نمودیم، با کارشناسان آراد صنعت کیان البرز قبل از نصب مشاوره نموده و از میزان قدرت مورد نیاز موتور برای ساختمان خود مطلع گردید و انتخابی آگاهانه و متناسب با نیاز خود را به راحتی با یک مشاوره ساده برطرف سازید.  آراد صنعت کیان البرز تولید کننده انواع مدل آسانسور هیدرولیک،آسانسور شیشه ای،بالابر هیدرولیک  و پله برقی با بهترین متریال در سراسر کشور می باشد.