• کرج،خ مطهری،خ پیروزی،جنب بلوار مولانا

  • info@aradsanatkian.com

    ایمیل درخواست ها

تماس با ما

09126940988|09353830859


ریل آسانسور

ریل آسانسور و موارد استفاده از ریل آسانسور⭐️برندهای ریل آسانسور 

ریل‌ آسانسور در حقیقت از قسمت‌های مهم آسانسور می‌باشد که از‌ نظر امنیت و عملکرد اهمیت زیادی دارد. به عبارتی در آسانسور نقش هدایت‌گر را ریل‌ها عهده دار هستند. ریل آسانسور وظیفه اصلی اش، هدایت آسانسور در مسیر کاملا مستقیم و جلوگیری از منحرف شدن از مسیر صاف خود است. اکثرا ریل‌ها به طول 5 متر هستند و در ضخامت‌های گوناگونی وجود دارند و همچنین از جنس فلز فولاد ST-37 می باشند.

سایز بندی ریل آسانسور 

به طور کلی ریل آسانسور شامل 4 سایز مختلف T5، T9، T16، T125 می‌باشد. ریل آسانسور یکی از اجزای اصلی و مهم سیستم آسانسور است. ریل آسانسور را بر اساس معیارهای متنوعی مانند ظرفیت آسانسور و سرعت و ارتفاع آن طراحی و نصب می‌کنند. ریل آسانسور از طریق کفشک به کابین آسانسور متصل می‌شود.

کاربرد ریل آسانسور

ریل آسانسور کنترل آسانسور در جهت عمودی را نیز عهده دارد و از لرزش کابین جلوگیری می کند. ریل آسانسور به گونه ای طراحی شده است که به واسطه آن آسانسور، در مسیر مستقیم و صاف حرکت می کند.

یکی از کاربرد های مهم ریل آسانسور هنگامی است که ترمز اضطراری فعال می شود. ریل های آسانسور موجب توقف کابین آسانسور می شوند و این مسئله از ضروری ترین وظایف ریل های آسانسور است زیرا در مواقع اضطراری سبب حفظ جان انسان ها می شود. از دیگر وظایف مهم ریل آسانسور پایین آوردن تعداد ارتعاشات افقی است. پایین آوردن این ارتعاشات سبب می شود تا  هرچه بیشتر کابین تعادل پیدا کند.برای اطلاع از قیمت آسانسور هیدرولیکی میتونید از سایت ما دیدن کنید.

برندهای ریل آسانسور 

ریل آسانسور در بازار با برند ها و قیمت های مختلف عرضه می گردد. از انواع ریل می توان به ریل آسانسور مارازی ایتالیا و ریل مونته فرو ایتالیا و فالکون تریکه و همچنین ریل آسانسور مونته فرو چین و... اشاره کرد. ریل های آسانسور بر اساس ابعاد بال تیر نیز تقسیم می شوند. جابه‌جایی و حمل ریل آسانسور باید با دقت بسیاری انجام شود و از رها کردن آن از ارتفاع امتناع شود. برای خرید آسانسور هیدرولیکی میتونید با کارشناسان آراد صنعت تماس بگیرید.

همچنین از قرار دادن تجهیزات سنگین روی ریل‌ها جلوگیری شود و در زمان نصب پایه‌ی ریل در چاهک، باید توجه شود که ریل ابتدایی فاصله‌ی مناسبی با کف زمین داشته باشد و ریل‌ها را نباید مستقیماً روی زمین قرار داد. همچنین در زمان نصب ریل‌ها بر روی هم دقت شود تا شکاف و درزی بین لبه‌ی ریل‌ها وجود نداشته باشد.

ریل‌های انتخابی باید تحمل نیروهای ناشی ازعملکرد ترمز پاراشوت را داشته باشند و ریل‌ها باید نسبت به پیچیدگی ناشی از بارهای نامتعادل مقاومت و استواری لازمه را داشته باشند و برای اتصال ریل‌ها به همدیگر و اتصال به براکت‌های ساختمان، از جوشکاری استفاده نشود.

ریل آسانسور، این قطعه ی مهم وظایف اصلی و زیادی به عهده دارد که به درست اجرا شدن این وظایف سبب کار کردن ایمن آسانسور می شود. یکی از ویژگی های اصلی ریل آسانسور، مقاومت در برابر نیرو های خارجی است. این نیرو های خارجی سبب ایجاد نوسان در کابین می شود که ریل های آسانسور از ایجاد این نوسانات جلوگیری می کند.

آراد صنعت کیان البرز تولید کننده انواع مدل آسانسور هیدرولیک،آسانسور شیشه ای،بالابر هیدرولیک  و پله برقی با بهترین متریال در سراسر کشور می باشد.