• کرج،خ مطهری،خ پیروزی،جنب بلوار مولانا

  • info@aradsanatkian.com

    ایمیل درخواست ها

تماس با ما

09126940988|09353830859


عوامل موثر در قیمت آسانسورها

آسانسورها یکی از وسایلی می باشند که وجود آن ها در تمام ساختمان های چند طبقه یک امر ضروری می باشد. چون امروزه بسیاری از افراد در خانه های آپارتمانی زندگی می کنند. اگر بخواهند روزانه برای رسیدن به خانه خود چندین پله را طی کنند تقریبا مجبور می شوند که کلی وقت و انرژی مصرف کنند.

حال تصور کنید این گونه از افراد مجبور شوند برای جابجایی وسایل سنگین خود نیز از راه پله استفاده کنند. می توان گفت اگر آسانسور هیدرولیکی نباشد زندگی در خانه های آپارتمانی بسیار سخت می شود و اینگونه از خانه ها ارزش خود را از دست می دهند.

اما وجود آسانسور باعث شده است چنین مشکلاتی به طور کامل برطرف شوند ولی با این وجود باز هم هستند هنوز افرادی که به خاطر قیمت آسانسور در خانه های خود از این وسیله بسیار مفید استفاده نمی کنند

بهتر است بدانید با توجه به کارایی بسیار مفیدی که این وسیله دارد قیمت آن به هیچ وجه زیاد نیست. اما توجه داشته باشید که عوامل موثر در قیمت آسانسور ها بسیار زیاد می باشند. به همین خاطر افرادی که می خواهند چنین وسیله ای را برای ساختمان خود تهیه کنند حتما با قیمت های گوناگونی مواجه می شوند.

قیمت آسانسورها براساس برندها

هر وسیله ای امروزه توسط چندین شرکت مختلف ساخته میشود. به همین خاطر برای همه وسایل برند های مختلفی وجود دارد در رابطه با آسانسور ها نیز بهتر است بدانید اینگونه از وسایل چون دارای فواید بسیار زیادی می باشند. و محبوبیت بالایی دارند شرکت های بسیار زیادی وجود دارند که اقدام به ساخت آنها می کنند.

هر شرکت برای ساخت محصولات خود از مواد اولیه و روش ساخت خاصی استفاده می کند که در آخر منجر به تولید محصولی متفاوت با سایر برند ها می شود. اما بسیاری از افراد این سوال را می پرسند که چرا برندهای مختلف دارای قیمت های متفاوتی می باشند. اگر شما نیز دوست دارید به جواب چنین سوالی برسید بهتر است ادامه این مطلب را به خوبی مطالعه کنید. زیرا ما برای آشنایی بیشتر شما همه عواملی را که بر اساس آنها قیمت گذاری آسانسورها بر اساس برند انجام می شود را بیان کرده ایم.

مواد اولیه آسانسور

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم همه ی برند های سازنده آسانسور از یک نوع مواد اولیه استفاده نمی کنند. همین امر موجب می شود در بسیاری از مواقع برندهایی که برای ساخت محصولات خود از مواد اولیه مرغوبی استفاده می کنند قیمت بیشتری برای محصول خود در نظر بگیرند.

بنابراین اگر هنگام خرید آسانسور با قیمت بیشتری مواجه شدید تصور نکنید که فروشنده می خواهد شما را گول بزند. زیرا ممکن است محصول انتخابی شما از مواد اولیه خوبی تهیه شده باشد و قیمت آن بالا باشد.

معروفیت برند آسانسور

همه برند های معروف به خاطر کیفیت بالای خود به شهرت می رسند در رابطه با آسانسور ها نیز همین امر صدق می کند. به همین خاطر می توان گفت برند های معروف آسانسور همه دارای کیفیت بسیار خوبی می باشند . معمولا هر برندی بعد از معروفیت قیمت محصولات خود را افزایش می دهد. چون محصولات آن شناخته شده می باشند و افراد زیادی برای خرید ترجیح می دهند آسانسور خود را از برند معروفی تهیه کنند تا خیالشان از بابت کیفیت آن راحت باشد. بنابراین اگر هنگام خرید آسانسور برند معرفی را انتخاب کنید حتما مجبور خواهید شد مبلغ بیشتری پرداخت کنید.

امکانات آسانسور

گاهی اوقات بعضی از برند ها برای پیشرفت و جذب مشتری بیشتر امکانات متنوعی به محصولات تولیدی خود اضافه می کنند . همین امر موجب می شود اینگونه از برندها قیمت محصولات جدید خود را افزایش دهند. بنابراین اگر هنگام خرید مدل جدیدی از آسانسور را با امکانات بیشتر انتخاب کنید. باید برای خرید مبلغ بیشتری پرداخت کنید. به همین منظور معمولا توصیه می شود با توجه به بودجه خود آسانسور انتخاب کنید.

آسانسور 4 نفره برای 3 طبقه

در گذشته معمولا تنها ساختمان های بسیار لوکس با تعداد طبقه بالا آسانسور داشتند. اما امروزه دیگر این طور نیست. چون همه ساختمان هایی که تعداد طبقات آنها بیشتر از دو طبقه می باشد دارای آسانسور می باشند.

اما بهتر است بدانید معمولا ظرفیت آسانسور ها را با توجه به تعداد طبقات ساختمان انتخاب می کنند. زیرا اگر تعداد طبقات یک ساختمان زیاد باشد یعنی این که در اینگونه از ساختمان ها جمعیت بیشتری زندگی می کند و برای رفت و آمد به آسانسوری با ظرفیت بالایی نیاز دارند.

اما اگر تعداد طبقات یک  ساختمان زیاد نباشد آن ساختمان نیاز به آسانسوری با ظرفیت بالایی ندارد. چون میزان رفت آمد در این گونه از ساختمان ها زیاد نیست و حتی اگر ظرفیت آسانسور نیز کم باشد مشکلی برای اهالی آن ساختمان به وجود نخواهد آمد.

به عنوان مثال برای ساختمان هایی که تنها سه طبقه دارند آسانسور هایی با ظرفیت چهار نفر مناسب ترین نوع آسانسور می باشند. زیرا همه افراد به طور همزمان در یک ساختمان رفت و آمد نمی کنند.

قیمت آسانسور 4 نفره برای 3 طبقه

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم قیمت آسانسور ها همیشه یکی از عواملی می باشد که در تصمیم گیری صاحبان ساختمان برای خرید آسانسور تاثیر بسیار زیادی دارد. اگر دوست دارید با عوامل تاثیرگذار بر قیمت آسانسور 4 نفره برای 3 طبقه آشنا شوید ادامه این مطلب را به طور کامل مطالعه کنید چون ما در این جا بعضی از مهمترین این عوامل را بیان کرده ایم.

نوع آسانسور

می توان گفت در همه ساختمان ها امروزه تنها از دو نوع آسانسور استفاده می شود که شامل آسانسور های کششی و هیدرولیکی می شوند. اما چون آسانسور های هیدرولیکی دارای مزایای بسیار زیادی هستند انتخاب بسیاری از افراد چنین آسانسور هایی می باشد. همچنین بهتر است بدانید افرادی که برای ساختمان های سه طبقه خود آسانسور هیدرولیکی چهار نفره انتخاب میکنند. می توانند با قیمت کمتری برای ساختمان خود آسانسور نصب کنند. به همین خاطر معمولا نوع آسانسور بر قیمت چنین آسانسور هایی تاثیر زیادی دارد

نوع موتور آسانسور هیدرولیک

موتورهای وارداتی بسیار زیادی برای ساخت آسانسور هایی با ظرفیت چهار نفر مورد استفاده قرار می گیرند. اما در بین این نوع از موتور ها معمولا بیشتر از موتور های چینی و ایتالیایی استفاده می شود. معمولا موتور های ایتالیایی دارای کیفیت بالاتری می باشند و سالیان بیشتری بدون خرابی ماندگار می مانند. به همین خاطر افرادی که آسانسور هایی با موتور ایتالیایی با ظرفیت چهار نفر را برای ساختمان های سه طبقه انتخاب می کنند باید هزینه بیشتری پرداخت کنند. زیرا قیمت بالای اینگونه از موتور ها بر قیمت کل آسانسور تاثیر میگذارد.

نوع کابین آسانسور

معمولا آسانسور هایی که دارای کابین های زیبا تر و محکم تری هستند همیشه دارای قیمت بالاتری می باشند. به همین خاطر افرادی که برای ساختمان های سه طبقه خود آسانسور های با ظرفیت چهار نفر با کابینی بسیار خوب و باکیفیت انتخاب می کنند باید هزینه بالاتری پرداخت کنند.

زیرا انواع مختلفی از کابین وجود دارد که هرکدام دارای جنسی متفاوت می باشند. به عنوان مثال افرادی که آسانسور هایی با کابین شیشه ای را انتخاب می کنند باید هزینه بیشتری نصب به افرادی که آسانسور هایی با کابین ام دی اف را انتخاب می کنند پرداخت کنند.

قیمت آسانسور 4 نفره برای 5 طبقه

بسیاری از افراد تصور می کنند که آسانسور هایی با ظرفیت ۴ نفر برای ساختمان های پنج طبقه کوچک می باشند و نمی توانند نیاز اینگونه از ساختمان ها را برطرف کنند. اما بهتر است بدانید به هیچ عنوان چنین تصویری درست نمی باشد. چون اینگونه از آسانسورها می توانند به راحتی نیاز چنین ساختمان هایی را برطرف کنند. اما به طور معمول بر قیمت این آسانسور ها عوامل زیادی تاثیر گذار هستند که بهتر است با آنها آشنا شوید.

جنس آسانسور

جنس آسانسور ها همیشه می تواند نقش بسیار زیادی در قیمت آنها داشته باشد. به همین خاطر هر گاه جنس آسانسور ها مقاومت بالاتری داشته باشد و کیفیت آن بسیار خوب باشد قیمت آنها نیز افزایش می یابد . در واقع آسانسور هایی که ظرفیت آنها چهار نفر می باشد و برای ساختمان های پنج طبقه به کار برده میشوند دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع آسانسور می باشند.

میزان پیچیدگی ساخت

گاهی اوقات بعضی از آسانسور ها چون دارای طراحی منحصر به فردی می باشند برای ساخت پیچیدگی بیشتری دارند. اینگونه از آسانسور ها معمولا دارای قیمت بالایی می باشند. بنابراین است اگر شما برای ساختمان پنج طبقه خود آسانسوری با پیچیدگی ساخت بیشتر انتخاب کنید حتما باید مبلغ بیشتری را پرداخت کنید.

نوع ساختمان

در ساختمان های تجاری همیشه میزان رفت و آمد افراد بیشتر از ساختمان های مسکونی است. به همین خاطر اگر ساختمان پنج طبقه شما که قصد دارید برای آن آسانسوری با ظرفیت چهار نفر انتخاب کنید تجاری می باشد. باید آسانسوری بسیار باکیفیت انتخاب کنید. که همین امر موجب افزایش قیمت نصب آسانسور می شود.

قیمت آسانسور 6 نفره برای 4 طبقه

برای ساختمان های ۴طبقه میتوان گفت آسانسور های ۶نفره مناسب ترین مورد می باشند. در واقع آسانسور های ۶نفره برای همه ساختمان های آپارتمانی مسکونی مناسب می باشند. زیرا میزان رفت و آمد در اینگونه از ساختمان ها زیاد نیست و آسانسور های ۶نفره می توانند به راحتی جوابگوی نیاز اینگونه از ساختمان ها باشند اگر قصد دارید برای ساختمان ۴طبقه خود آسانسور ۶نفره خریداری کنید ولی از قیمت آن آگاهی ندارید میتوانید ادامه این مطلب را مطالعه کنید تا با عوامل تاثیرگذار بر قیمت چنین آسانسور هایی آگاهی پیدا کنید

برند آسانسور

همانگونه که می دانید همیشه برند آسانسور ها نقش بسیار زیادی بر قیمت گذاری آنها دارد. به همین خاطر هر گاه شما برای ساختمان خود آسانسوری از یک برند معتبر تهیه می کنید باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کنید. زیرا معمولا برند های مطرح همیشه دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر برند ها دارند.

ارتفاع ساختمان

اگر ساختمان چهار طبقه شما دارای ارتفاع بالایی باشد باید برای نصب آسانسور در آن آهن بیشتری مورد استفاده قرار گیرد. همین امر موجب افزایش قیمت نصب آسانسور در اینگونه از ساختمان ها می شود. بنابراین اگر در هنگام نصب مجبور به پرداخت هزینه بیشتر شدید بدانید که به خاطر ارتفاع ساختمان تان می باشد.

نکات مهم برای خرید آسانسور هیدرولیکی

قبل از خرید آسانسور باید حتما به یک سری از نکات توجه کنید تا بتوانید خریدی مناسب داشته باشید. به همین خاطر ما در اینجا بعضی از مهم ترین نکاتی را که باید در این رابطه بدانید را بیان کرده ایم.

سیستم آسانسور هیدرولیک

بهتر است بدانید برای هر ساختمانی با هر ارتفاعی نوع خاصی از آسانسور مناسب می باشد. اگر ساختمان شما دارای ارتفاع زیادی می باشد باید آسانسور کششی برای آن خریداری کنید. زیرا آسانسور های کششی ممنوعیت ارتفاع را ندارند . ولی اگر ساختمان شما دارای ارتفاع زیادی نمی باشد اما میزان رفت و آمد در آن زیاد است بهتر است آسانسور هیدرولیکی خریداری کنید. زیرا آسانسور های هیدرولیکی توان زیادی دارند و می توانند تعداد افراد بسیاری را روزانه جابجا کنند. همچنین بهتر است بدانید استفاده از آسانسور های هیدرولیکی بسیار به صرفه می باشد.

ظرفیت بار آسانسور هیدرولیکی

هنگام خرید آسانسور باید حتما توجه داشته باشید که میزان باری که در ساختمان شما جابجا می شود چقدر است. اگر ساختمان شما مسکونی می باشد یعنی این که در آن بار زیادی جابجا نمی شود ولی اگر ساختمان شما تجاری می باشد و یا یک نمایشگاه ماشین است پس در آن روزانه بار های سنگینی باید جابجا شود و شما نیاز به آسانسوری دارید که ظرفیت بار آن بسیار زیاد باشد. در اینگونه از مواقع آسانسور های هیدرولیکی با ظرفیت جابجایی بار زیاد مناسب ترین انتخاب می باشند

توجه به بودجه خود

هنگام خرید آسانسور اولین نکته ای که باید مد نظر شما باشد. توجه به بودجه خود برای خرید آسانسور می باشد. اگر بودجه شما زیاد است پس میتوانید انتخاب های بیشتری داشته باشید.

ولی اگر بودجه شما زیاد نیست باید آسانسوری را انتخاب کنید که دارای قیمت مناسبی باشد. معمولا آسانسور های هیدرولیکی همیشه با این که دارای کیفیت بالایی می باشند اما قیمت بسیار مناسبی را نیز دارند و برای افرادی که دارای بودجه کمی هستند مناسب ترین مورد می باشند.

سرعت آسانسور هیدرولیکی

آسانسورها با توجه به تعداد طبقات و طراحی که دارند سرعت های مختلفی برای جابجایی بین طبقات دارند. اما در مجموع میتوان گفت آسانسوری خوب است که دارای سرعت بالایی باشد.

زیرا اگر یک آسانسور سرعت بالایی نداشته باشد نمی تواند با سرعت بالا در بین طبقات جابجا شود و همین امر موجب میشود افراد ساکن در ساختمان هایی با اینگونه از آسانسور ها با مشکل برای جابجایی مواجه شوند.

بنابراین اگر در ساختمان شما تعداد زیادی افراد زندگی می کنند و روزانه جابجایی زیادی در آن صورت می گیرد. باید آسانسوری را انتخاب کنید که سرعت بالایی داشته باشد