• کرج،خ مطهری،خ پیروزی،جنب بلوار مولانا

  • info@aradsanatkian.com

    ایمیل درخواست ها

تماس با ما

09126940988|09353830859


آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان

آسانسورها امروزه به یکی از ضروری ترین وسایل و امکانات هر ساختمانی تبدیل شده اند. در گذشته تنها ساختمان های لوکس آسانسور داشتند. اما با گذشت زمان و مشخص شدن فواید و مزایای این وسایل تقریبا دیگر در تمام ساختمان های چند طبقه آسانسور وجود دارد.

محبوبیت این وسیله سبب به وجود آمدن انواع مختلفی از آن شده است. یکی از پرطرفدارترین آسانسورها، آسانسور شیشه ای می باشد. این آسانسور دارای کابین کاملا شیشه ای است. تقریبا می توان گفت زیباترین نوع آسانسور مدل شیشه ای آن می باشد. به همین خاطر امروزه وجود این آسانسور در هر ساختمانی به یکی از معیار های لوکس بودن آن تبدیل شده است.

همچنین شیشه ای بودن کابین به افراد داخل آن این امکان را میدهد که تا رسیدن به طبقه مورد نظر از منظره لذت ببرند. این آسانسور از شیشه های بسیار مقاومی ساخته می شوند که به راحتی دچار مشکل نمی شوند. به همین خاطر افراد برای استفاده از آن ها نیاید هیچ گونه نگرانی داشته باشند.

آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان

امروزه می توان در تمام ساختمان های تجاری، مسکونی، هتل ها و فروشگاه های لوکس این نوع آسانسور را مشاهده کرد. آسانسور شیشه بیشتر برای ساختمان های چهار تا پنج طبقه طراحی شده اند. بسیاری از انواع آسانسورها به گونه ای می باشند که باید حتما قبل از ساخت کامل ساختمان یک مکان خاص برای آن ها در نظر گرفته شود.

چون اگر مکانی برای آن ها در نظر گرفته نشود. نمی توان آنها را بعد از ساخت ساختمان به کاربرد. اما این آسانسور به هیچ وجه اینگونه نیست و بهترین انتخاب برای ساختمان هایی می باشند که قبل از ساخت قسمت خاصی از آن ها برای آسانسور در نظر گرفته نشده است. آسانسور های شیشه دارای انواع مختلفی هستند که در بین آنها این نوع آسانسور محبوب ترین می باشد.

چون این نوع آسانسور نمای بسیار زیبا و چشمگیری به ساختمان ببخشند‌. همچنین این نوع از آسانسور ها برای افرادی که از آنها استفاده می کنند نیز بسیار جالب می باشند. معمولا افراد هنگامی که برای جابجایی بین طبقات از این نوع آسانسور برای بالا رفتن آسانسور می توانند یک دید ۳۶۰ درجه نسبت به اطراف ساختمان داشته باشند. همچنین برای افرادی که رفت و آمد دیگر افراد را در آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان می بینند نیز این امر بسیار جالب است.

قیمت آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان

چون میزان استفاده از این نوع آسانسور امروزه بسیار زیاد شده است. معمولا عبارت قیمت آن چقدر است یکی از چیزهای می باشد که بسیار در گوگل سرچ می شود. شما نیز ممکن است دوست داشته باشید جواب این سوال را پیدا کنید.

بهتر است بدانید قیمت این نوع از آسانسور ها به هیچ وجه یکسان نیست. چون عوامل تاثیر گذار بر آن زیاد می باشند. همچنین قابل توجه است بدانید معمولا قیمت این نوع آسانسور نسبت به سایر انواع آسانسور بیشتر است. چون برای ساخت این نوع از آسانسور از بهترین و با کیفیت ترین مواد استفاده می شود. ما در اینجا بعضی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت آسانسور را بیان کرده ایم.

نوع طراحی

این نوع آسانسور برخلاف سایر آسانسور ها دارای طرح های بسیار زیبا و متنوعی می باشد. معمولا هرچقدر طراحی یک آسانسور زیباتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. به همین خاطر نوع طراحی تاثیر زیادی بر قیمت آن ها می‌گذارد.

اندازه کابین

کابین این نوع آسانسور در ابعاد مختلفی ساخته می شوند. هرچقدر کابین یک آسانسور بزرگتر باشد باید برای ساخت آن شیشه بیشتری به کار برود. همین امرموجب افزایش قیمت آسانسور هایی با کابین بزرگتر می شود.

سرعت موتور آسانسور

نه تنها در این نوع آسانسور بلکه در تمام آسانسور های دیگر سرعت موتور آسانسور نقش بسیار زیادی در تعیین قیمت آن ها دارد. چون اگر سرعت انتقال یک آسانسور بالا باشد باید حتما برای ساخت آن از یک موتور بسیار قوی استفاده کرد.

ارتفاع ساختمان

امروزه ساختمان هایی با تعداد طبقات زیاد در سطح شهر بسیارند. تعداد طبقات ساختمانی که  برای آن سفارش می دهید رابطه مستقیمی با قیمت آسانسور دارد. زیرا هر چقدر تعداد طبقات بیشتر باشد شما باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

آسانسور شیشه ای هیدرولیکی

آسانسور های هیدرولیکی شیشه ای شامل یک کابین شیشه ای و موتور هیدرولیکی هستند. برای ساخت این نوع از آسانسورها از موتور های هیدرولیکی بسیار قوی استفاده می شود. این نوع از آسانسور ها شروع حرکت بسیار نرمی را دارند. به همین خاطر هنگام آغاز حرکت به افرادی که در کابین قراردارند شوک وارد نمی شود.

آسانسور شیشه ای هیدرولیکی قابلیت حرکت به هر ارتفاعی را ندارند ولی  می توانند یک دید بسیار کامل و زیبا در معرض دید افرادی که از آن استفاده می کنند قراردهند‌. آسانسور های شیشه ای هیدرولیکی پیشرفته ترین نوع آسانسور می باشند و طبق بروزترین استاندارد های روز دنیا ساخته می شوند.

در معماری بیشتر ساختمان های امروزی آسانسور های هیدرولیکی شیشه ای نقش بسیار مهمی دارند. این نوع از آسانسور ها بیشتر برای مراکز خرید بسیار بزرگ و هتل ها مورد استفاده قرار میگیرند. چون توانایی حمل بار زیادی را دارا می باشند.

آسانسور شیشه ای گرد

آسانسور های شیشه ای گرد دارای ظاهر بسیار زیبا و خاصی هستند. همه آسانسور های شیشه دارای قوس می باشند. آسانسور های شیشه ای بیرون از ساختمان دربیشتر مواقع دارای ظاهری گرد یا نیم گرد می باشند. آسانسور های گرد شیشه ای همه مواد اولیه آن ها در ایران پیدا نمی شود و همیشه برای ساخت کابین آن ها شیشه های خاصی را وارد میکنند. چون جنس آن ها اغلب از پلی کربنات و نوعی طلق خاص می باشد.

آسانسور های شیشه ای در چه مکان هایی کاربرد دارند؟

آسانسور های شیشه ای در انواع مکان ها کاربرد دارند. اما مکان هایی که ببشترار این نوع آسانسور ها استفاده می کنند شامل موارد زیر می باشند.

هتل ها

هتل ها معمولا مکان هایی لوکس می باشند و اغلب آدم های پولدار در آن ها اقامت میکنند. به همین خاطر تنها زمانی یک هتل می تواند طرفدارن زیادی پیدا کند که بسیار شکیل باشد. به همین خاطر همه هتل های معروف و لوکس از آسانسور های شیشه ای استفاده می کنند. چون این نوع از آسانسور ها بسیار زیبا می باشند و می توانند ظاهری بسیار خوب برای آن ها به ارمغان بیاورند.

مراکز خرید بزرگ

معمولا زیبایی یک مغازه و مرکز خرید می تواند تاثیر بسیار زیادی بر میزان فروش محصولات آن داشته باشد. به همین خاطر همه مراکز خرید بزرگ از آسانسور های شیشه ای استفاده میکنند. این نوع از آسانسور ها می توانند حرکتی بسیار سریع داشته باشند و در طول روز تعداد زیادی آدم در این گونه از مراکز خرید جابجا کنند.

ساختمان های تجاری لوکس

در ساختمان های تجاری واحدهای زیادی وجود دارد. معمولا در هر واحد یک نوع کسب و کار رواج دارد. به همین خاطر در طول روز افراد بسیار زیادی به این ساختمان ها رفت و آمد دارند. همین امر موجب شده است در ساختمان های تجاری لوکس اغلب از آسانسور های شیشه ای استفاده کنند. چون وجود این نوع از آسانسور ها در هر ساختمانی می تواند به مقدار زیادی ارزش ساختمان را افزایش دهد.

ساختمان های مسکونی

ساختمان های مسکونی زیادی در شهر های بزرگ وجود دارند. که دارای قیمت بسیار زیادی می باشند. بیشتر این ساختمان ها دارای آسانسور شیشه ای هستند.