• کرج،خ مطهری،خ پیروزی،جنب بلوار مولانا

  • info@aradsanatkian.com

    ایمیل درخواست ها

تماس با ما

09126940988|09353830859


انواع موتور آسانسور هیدرولیکی

انواع موتور آسانسور هیدرولیکی

انسان همواره به دنبال اختراع وسایلی است که زندگی را راحت تر کنند‌. یکی از اختراعات بشر که توانسته است. به میزان زیادی به راحتی آدم ها کمک کند آسانسور می باشد‌. زیرا در گذشته که آسانسور وجود نداشت. افراد برای انتقال وسایل و خود به ارتفاعات بالاتر مجبور بودند. نیرو و وقت زیادی را صرف کنند. آسانسور ها دارای انواع مختلفی می باشند. اما می توان گفت آسانسور هیدرولیکی جدیدترین و بهترین نوع آسانسور می باشد. که تاکنون ساخته شده است. این نوع از آسانسور به واسطه یک پمپ هیدرولیکی کار می کند. به همین خاطر توانایی جابجایی بارهای بسیار سنگین را به ارتفاعات زیاد دارد.

عملکرد آسانسورهای هیدرولیکی

سیستم عامل آسانسور های هیدرولیک شامل: یک شیر الکتریکی بین مخزن سیال و سیلندر، یک پمپ با موتور الکتریکی که روغن را پمپاژ می کند، یک پیستون که آسانسور را بالا یا پایین می آورد. یک مخزن روغن، یک سیلندر یا یک لوله است. سیستم عملیاتی آسانسور هیدرولیک از طریق پیستون واقع در پایین کابین انجام می شود. که توسط سیلندر یا لوله متصل به مخزن روغن حرکت می کند. آسانسور های هیدرولیک هنگامی که دچار مشکل شوند. به هیچ وجه با سرعت سرسام آور رو به پایین حرکت نمی کنند. چون روغن موجود در آن ها سرعت حرکت را کاهش می دهد و برای افرادی که در چنین آسانسور های گیر می افتند می تواند یک فرصت زندگی باشد.

آسانسور هیدرولیکی تک فاز

گاهی اوقات برای نصب آسانسور افراد به مشکل بر میخورند. چون در تمام ساختمان ها برق سه فاز وجود ندارد. در گذشته ساختمان هایی که دارای برق سه فاز نبودند نمی توانستند آسانسور نصب کنند. زیرا ساختار بسیاری از آسانسور های به گونه ای است. که حتما برای نصب نیاز به برق سه فاز دارند‌. اما با به وجود آمدن آسانسور های هیدرولیکی تک فاز این مشکل به طور کامل برطرف شد‌. چون بیشتر ساختمان هایی که برق سه فاز ندارند‌. می توانند آسانسور های تک فاز نسب کنند‌.

برای ساخت آسانسور های هیدرولیکی تک فاز از موتور گیرلس استفاده می شود. همچنین بهتر است بدانید این نوع از آسانسور با استفاده از فناوری حرکت سبز ساخته می شود. و مصرف انرژی کمی دارد و می تواند با برق تک فاز نیز کار کند‌. بهتر است بدانید برای جابجایی آسانسور شش نفره هیدرولیکی تک فاز تنها انرژی معادل یک سشوار نیاز است.

در گذشته هنگامی که برق ساختمان ها قطع می شد. آسانسور ها دیگر قادر به حرکت نبودند و افرادی که در این مدت در آسانسور بودند. به گونه ای در اتاقک آسانسور زندانی می شدند. همین امر باعث ترس بسیاری از افراد از آسانسور می شد. اما آسانسورهای تک فاز می توانند. تا ساعت ها بعد از قطعی برق ساختمان کار کنند. و تقریبا هیچ گاه افراد در این آسانسور ها زندانی نمی شوند.

آسانسور خانگی 4 طبقه

به تمام آسانسور هایی که برای ساختمان های مسکونی دوتا چهار طبقه به کار برده می شوند. هوم لیفت گفته می شود. این نوع از آسانسور ها هم برای آپارتمان های چهار طبقه هم برای ساختمان های لاکچری دوبلکس چهار طبقه کاربرد دارند. و می توانند به راحتی افراد و وسایل را در بین ساختمان ها جابجا کنند. از این نوع از آسانسور برای جابجایی افراد معلول که توانایی حرکت ندارند. به همراه ویلچر نیز استفاده می شود. یکی از مهم ترین مزیت هایی که آسانسور های هیدرولیکی خانگی چهار طبقه دارند. این است که اگر هنگام ساخت ساختمان نیز جایی برای آن در نظر گرفته نشود. باز هم می توان آن ها را نصب کرد.

آسانسور 6 نفره برای ۴ طبقه

بسیاری از آسانسور های خانگی به گونه ای ساخته می شوند که ظرفیت کمی دارند. این نوع از آسانسور برای آپارتمان ها نمی توانند کاربرد خوبی داشته باشند. اما آسانسور های ۶نفره را می توان مناسب ترین آسانسور برای ساختمان های ۴طبقه دانست.

زیرا ظرفیت این نوع از آسانسور به خوبی با تعداد طبقات و افراد هماهنگ می باشد. بسیاری از افراد به دنبال کسب اطلاعات از قیمت این نوع آسانسور هستند. اگر شما نیز جر این افراد هستید بهتر است بدانید به هیچ وجه نمی توان برای آسانسور های هیدرولیکی ۶نفره قیمت یکسانی بیان کرد. چون قیمت گذاری این نوع از آسانسور ها به عوامل مختلفی مانند: جنس آسانسور، برند سازنده آسانسور و موتور به کار برده شده در آن ها بستگی دارد.

انواع موتور آسانسور هیدرولیکی

برای ساخت آسانسور هیدرولیک تنها از دو نوع موتور استفاده می شود. که ما در اینجا آن ها را به شما معرفی کرده ایم.

موتورهای داخل روغن

همانگونه که میدانید برای جابجایی بارهای سنگین توسط آسانسور هیدرولیک نیاز به نیروی زیادی است. و برای تامین این نیرو انرژی بسیاری مورد نیاز است. به همین خاطر لحظه اول شروع به کار این آسانسور ها باید سرعت زیادی داشته باشد.

افزایش سرعت ناگهانی که در آسانسور هیدرولیک پس از هر بار حرکت صورت می گیرد. باعث داغ شدن بدنه و موتور می شوند. همین افزایش سرعت ناگهانی در بیشتر مواقع باعث سوختن موتور آسانسور هیدرولیک می شود. متخصصان این حوزه برای جلوگیری از این اتفاق موتور را در روغن قرار میدهند و یا به عبارت دیگر آن ها را غوطه ور در روغن می کنند.

روش غوطه ور کردن موتور های آسانسور هیدرولیک کمک بسیار زیادی به خنک کردن موتور می کند‌. همچنین موتور های هیدرولیکی زمانی که هوای خنک در آنها جریان دارد نیاز به جذب بالای انرژی حرارتی ندارد.‌ همین امر باعث می شود موتور تمام آسانسور هیدرولیک که نیاز به کار شبانه روزی دارند از نوع غوطه ور در روغن باشد. زیرا تنها در این صورت آسانسور های پرکار هیدرولیکی نمی سوزند.

مهم ترین مزایای موتور های غرق در روغن

● موتور های مغروق در روغن راندمان بالایی دارند.

● این نوع از موتور مصرف برق کمی دارند.

● موتور های غرق در روغن سرو صدای کمی دارند.

موتورهای خارج از روغن

ساده ترین نوع موتور آسانسور های هیدرولیکی نوع خشک و خارج از روغن می باشد. ساختار موتور های خشک به گونه ای است. که در آن ها از الکترو موتور های تک فاز و سه فاز استفاده می شود. انتخاب نوع الکتروموتور تک فاز و سه فاز بستگی به توان و قدرت موتور دارد. این نوع از موتورها نمی توانند بار آسانسور را تا ارتفاع زیاد جابجا کنند.

مهم ترین مزیت های موتورهای هیدرولیکی خارج از روغن

● سادگی زیادی که در طراحی این نوع از موتور به کار برده شده است. یکی از مزیت های آن حساب می شود.
● موتور های خارج از روغن دارای قیمت کمتری نسبت به موتور های غوطه ور در روغن می باشند.
● نصب این نوع از موتور ها تقریبا کار آسانی است.
● تعمیر و نگهداری از موتور های خشک آسانسور هیدرولیکی کار مشکلی نیست.

مکانیزم کار آسانسور هیدرولیکی

مکانیزم کار آسانسور هیدرولیکی به گونه ای است که پمپ روغن را از طریق لوله به داخل سیلندر هدایت می کند. سپس دریچه باز می شود و مایع دوباره به مخزن باز می گردد. حال دریچه بسته است تا جریان مایع به داخل سیلندر شروع شود.

فرآیند جریان باعث می شود که پیستون به سمت بالا فشار داده شود تا فرایند بلند کردن کابین آغاز شود. به محض اینکه آسانسور به طبقه مورد نظر رسید، سیستم کنترل موتور الکتریکی به تدریج پمپ را خاموش می کند تا دیگر سیالاتی برای تثبیت آسانسور وارد سیلندر نشود. پس از فرود، سیستم کنترل سیگنال هایی را به سوپاپ ارسال می کند تا با استفاده از یک کلید کوچک کار کند و پس از آن روغن از سیلندر به مخزن جریان می یابد تا وزن کابین پیستون را به پایین فشار دهد. در این حالت روغن دوباره به مخزن بر می گردد و پس از اتمام فرآیند فرود، سیستم کنترل شیر را می بندد.